ben

Öğr. Gör. Arif AKSOY

Diş Protez Teknoloji Program Başkanı

e-posta :  arif.aksoy@avrasya.edu.tr

Özgeçmiş

Sağlık;  insanlar için tartışmasız en önemli konulardan biridir. Bu bilinçle yoluna devam eden üniversitemiz siz gençleri alanlarında uzaman bireyler olarak yetiştirmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya kararlıdır.

Diş, insan sağlığında çok önemli bir yeri kaplamaktadır. Nitekim diş sağlığının bozulması birçok yapıyı etkilemektedir. Diş hekimleri tarafından muayene sürecinde yardımcı nitelikli eleman olarak yetiştirilen Ağız ve Diş Sağlığı öğrencilerimiz sağlık sektöründe tercih edilen çalışanlar olacaktır.  Bu amaçla gelişen teknolojiye uygun bir şekilde Avrasya Üniversitesi olarak Ağız ve Diş Sağlığı programında eğitimli akademik kadromuzla sizlere en iyisini sunmak için elimizden geleni yapmaktayız.

Programımızın amacı; diş hekimlerine yardımcı olabilecek, laboratuvar aşamalarını yürütebilecek, nitelikli teknikerlerin yetiştirilmesidir.

Ağız ve Diş Sağlığı Programı YGS-2 puan türünden öğrenci kabul etmektedir. Okul bitimiyle Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri ünvanını alan öğrencilerimiz ayrıca DGS sınavıyla Sağlık Yönetimi ve Sağlık İdaresi lisans programlarına devam edebilmektedir.

Mezuniyet sonrası öğrencilerimiz, kamu hastaneleri diş laboratuvarlarında çalışılabileceği gibi özel diş hekimi muayenehanelerinde yardımcı olarak görev alabilmektedirler.